El Refleksolojisi

El refleksolojisi, el ve parmakların üzerinde yer alan belirli noktaların stimülasyonu yoluyla vücutta iyileşmeyi teşvik etmeyi amaçlayan bir terapi yöntemidir. Bu terapi, refleksoloji prensiplerine
Haberi Oku

Soğuk Algınlığından Kurtulmak İçin 3 Hızlı İpucu

Nezleye yakalanmamak aslında çok kolaydır. Purell'de yıkanmanıza veya tanıdığınız herkesten kaçınmanıza gerek yok.
Haberi Oku

Şifacılar İçin Para Zihniyeti

Şifacı, dönüşüm koçu veya diğer insanlara ve gezegene yardım eden biri misiniz? Veya belki de ruhunuzun çağrısını takip etmek ve dünyada bir fark yaratmak için “normal bir işten” geçiş yapmak istersiniz.
Haberi Oku

Bedeninizi İyileştirmek İçin Zihninizin Gücü

Bedeninizi sınırlarının ötesine itmek için kendiniz irade edeceksiniz . Bu kesinlikle zihninizi vücudunuza zarar vermek için kullanmanın bir yolu.
Haberi Oku

Kısa Bir Zaman Çizelgesi

MÖ 1000 dolaylarında yazılan Çin klasiği Sarı İmparator'un Dahiliye Klasiği'nde "Ayak İnceleme Yöntemi" hakkında bir bölüm vardır ve yaşam gücü ile ayaklardaki noktalar ve alanların bağlantısı hakkında basılı tartışmaların başlangıcıdır. Marco Polo'nun 1300'lerde Çince bir masaj kitabını İtalyancaya çevirerek refleksoloji ve masajı Avrupa'ya tanıttığı sanılıyor. 1582'de, Avrupa'da Dr. Adamus ve Dr. A'tatis tarafından bölge terapisi adı verilen refleksolojinin ayrılmaz bir unsuru üzerine bir kitap yayınlandı.
Haberi Oku

Refleksoloji Nasıl Çalışır?

Refleksologlar, refleksolojinin stresi serbest bırakmaya yardımcı olduğunu ve bunun da vücudun iyileşmesine ve kendini yenilemesine yardımcı olduğunu varsayıyorlar. Bu sürecin nasıl çalıştığına dair birkaç teori var.
Haberi Oku

Refleksolojinin Fiziksel ve Zihinsel Faydaları

Ayak refleksolojisinin rahatlamanın yanı sıra vücudunuzun işleyişini iyileştirerek sağlığınız için son derece faydalı olabileceğini söyleseler, bunun mümkün olduğunu düşünürmüydünüz? 
Haberi Oku

Refleksoloji Nedir? (Ayak Masajı ile Aynı Değil)

Bir ayak masajından çok keyifli olabilirken, ayak masajı ve refleksoloji tanımı, uygulama kapsamı ve amacı dahil olmak üzere birçok açıdan çok farklıdır.
Haberi Oku

Refleksoloji ile İlgili Merak Edilenler

En genel anlamda refleksoloji kadim bir çin tıb tekniği olarak bir destek tedavi metodudur. Refleksoloji ile alakalı sorulan sorulan sorulardan belki de en önemlisi refleksoloji nasıl yapılır sorusudur.Refleksoloji yapmadan önce mutlaka bir hekim tarafından konulan tıbbı tanı olması gerekir.
Haberi Oku

Refleksoloji Hipertansiyon İlişkisi

Kronik hastalıklar içerisinde yer alan hipertansiyon; hemen hemen her toplumda 40 yaş üzerindeki bireylerde sık görülmekte olup, 60 yaş üzerindeki nüfusun da yarısını etkilediği tahmin edilmektedir.
Haberi Oku

Cinsel Refleksoloji

Partnerinizle eğlenceli, hafif bir sohbet, hafifçe yanan mumlar, en sevdiğiniz romantik müzik, bir düfüzörden gelen uçucu yağların aroması ve refleksoloji, hepsi şehvetli ve tatmin edici seks için elverişli bir ortam yaratmaya yardımcı olabilir.
Haberi Oku

Refleksoloji Kursu

Refleksoloji, ayaklara yapılan çeşitli masaj hareketleri ile bedenin belirli bölgesinde birikmiş olan enerjiyi serbest bırakmaktır. Ayaklara uygulanan bu masaj sayesinde bedene ait kendi kendini iyileştirme özelliği harekete geçirilir.
Haberi Oku

Refleksoloji Otizm İlişkisi

Otizmde refleksolojinin uygulandığı alanlardan biridir.Otizim daha çok mide bağırsak yollarına dokunan bir durum olduğundan dolayı vücudu zararlı maddelerden arındırma metodları ve hücreleri yenilemeye yönelik çalışma olumlu sonuçlar vermektedir.
Haberi Oku

Refleksoloji Sempatik Parasempatik Sistem Kuramı

Beş binyıllık tarihi olan ve dünya literatüründe Tamamlayıcı Tıp olarak bilinen Refleksoloji bilimi Türk uzmanların buluşuyla nörolojik birçok rahatsızlığa iyi geliyor. Refleksoloji el ve ayaklardaki ilgili bölgelere belirli tekniklerle yapılan bası müdahalesi sonucu birtakım rahatsızlıkların tedavi ve rehabilitasyonunda kullanılan akut bir tedavi yöntemidir.
Haberi Oku

Refleksoloji Spastik Bozukluk

Psikoakademi de uygulanan refleksoloji yoğunlukla Serebral Palsi ve otizm üzerine çalışmalar yapmış ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Refleksoloji tekniklerin genel amacı kas tonusunu normalleştirmek, gövdede ileri denge reaksiyonlarını geliştirmek ve normal hareket paternlerini fasilite etmektir. Bazı uyarı noktalarından verilen basınç kas iğciğinden kalkan germe refleksini inhibe ederek spastik kas tonusunu azaltır.
Haberi Oku

DHA - Ayaklarına Masaj Yaparak Tedavi Uyguladı

ANTALYA'nın Korkuteli İlçesi'nde Gülsüm Kabadayı'nın bakımını üstlendiği ve kamuoyunda 'Umut' adıyla bilinen genci evinde ziyaret eden uzman psikolog ve refleksolog Halil Tabur, ayaklarına masaj yaparak tedavi uyguladı.
Haberi Oku

Refleksoloji Tedavisiyle İlişkili Fizyolojik ve Biyokimyasal Sonuçlar

Refleksoloji, Birleşik Krallık'ta kullanılan en iyi altı CAM formundan biridir ve Mc Donough ve ark., Kuzey İrlanda'da kullanılan en popüler ikinci CAM biçimidir.2007'de ABD'de yapılan ulusal bir araştırma, yetişkinlerin %38'inin ve çocukların %12'sinin bir tür CAM kullandığını bildirdi ve aynı yıl Norveç'te yapılan bir anket, nüfusun %5,6'sının önceki oniksi evde refleksoloji kullandığını gösterdi.
Haberi Oku

Refleksolojinin Tarihi

Modern refleksoloji, eski bir terapi biçimine dayanmaktadır. Çin'de MÖ 2330 gibi uzun bir süre önce ve aynı zamanda Mısır'da, Ankmahor'un mezarında tasvir edildiği gibi, bir tür ayak ve el terapisinin uygulandığına dair kanıtlar vardır. Kızılderililerin Kuzey Amerika kabilelerinin yüzlerce yıldır bir tür ayak terapisi uyguladıkları biliniyor.
Haberi Oku

Uzaktan Refleksoloji Eğitim Semineri

Uzaktan 1. Modül Temel Refleksoloji eğitiminde bu mesleğe başlayanların öğrenmesi gereken temel kriterler beceri ve bilgiler aktarılmaktadır. Bu bağlamda refleksolojinin tarihi, ilkeleri, etki mekanizması, çeşitleri ve hastalıklarla ilişkisi detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.
Haberi Oku

Uzaktan Refleksoloji Diploma Programı

Yüz refleksolojisi yüz masajı değildir. Kas palpesinden ziyade özel stümüle teknikleri ile uyarı verilir. Yüz refleksolojisi eğitimi özellikle güzellik ve estetik sektöründe çalışanlar için tasarlanmış bir eğitim modülü olup mesleki gelişime dönük bir eğitim programıdır.
Haberi Oku

Firavun Tedavisi Olarak da Bilinen Refleksoloji Nedir?

Refleksoloji, denge kuvveti sağlayan iyileştirme yöntemi olarak dikkat çekiyor. Eski çağlarda firavunlara da uygulanması nedeniyle “firavun tedavisi” olarak da biliniyor. Peki, alternatif tıp metodu refleksoloji nedir?
Haberi Oku

Refleksoloji İle Depresyon ve Ağrılara Çözüm

Ayaklarımıza çok iş düşse de vücudumuzun en az şımarık organı olduklarını söyleyebiliriz. Ayaklarınızı daha güçlü ve esnek tutabilmek için biraz şımartmanız genel sağlığınız için oldukça faydalı aslında.
Haberi Oku

Refleksoloji Hastalara Umut Oluyor

Psikolog ve Refleksoloji Uzmanı Esat Başaran Refleksolojinin ayaklardaki belli noktalara uygulandığını vurgulayarak, "Bu tedavi vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik rahatsızlıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir” demiştir.
Haberi Oku